Druk solventowy na PCV i cyfrowy druk UV

Ploter solwentowy Mimaki JV33-160 oraz drukarka UV Mimaki JFX500-2131

Seria ploterów solwentowych Mimaki JV33 to najnowsze rozwiązanie producenta – jest odpowiedzią na potrzeby Klientów, którym zależy na jeszcze wyższej prędkości druku i zachowaniu jego najlepszej jakości przy użyciu 4 kolorów (CMYK). Ploter drukuje w technologii zmiennej kropli z rozdzielczością maksymalną 1440 dpi, co gwarantuje fotograficzną jakość prac. Model JV33 został zaopatrzony w nowe głowice znacznie zwiększające prędkość pracy. To idealne rozwiązanie dla każdej pracowni reklamy wizualnej. Z kolei drukarka UV Mimaki JFX500-2131 jest w stanie zagwarantować perfekcyjny druk na tworzywach, które nie są papierem. Dzięki niej problemu nie stanowi np. druk UV na PCV. Posiadamy także ploter laserowy LaserPro firmy GCC model X500III RX, jak również ploter termiczny – MegaBlock P60. W naszym nowym parku znalazł się także sprzęt taki jak frezarka i ploter CNC AXYZ 6014. Tak profesjonalny sprzęt sprawia, że jesteśmy w stanie wykonać druk standardowy oraz UV w naprawdę wysokiej jakości.
Ploter solventowy Mimaki JV33-160

Nowe głowice drukujące

Nowa generacja głowic gwarantujących wysoką prędkość druku zawiera 180 dyszy rozłożonych w 8 liniach. Takie rozwiązanie znacząco wpływa na prostotę kalibracji maszyny. W parze ze wzrostem prędkości druku idzie poprawa jego jakości, osiągając maksymalny pułap 1440 dpi. Prędkość druku ploterów serii JV33 przewyższa szybkość znanych i cenionych ploterów JV3 średnio o 30%. Jakość druku dwukierunkowego została ulepszona dzięki symetryzacji głowic.

Automatyczny system ciągłego zasilania tuszem z wymianą zasobników w trakcie druku

Nowy system UISS to standardowe rozwiązanie każdego plotera Mimaki JV33. System druku jest oparty na zestawie 8 zasobników – po 2 na każdy kolor. Dzięki takiemu rozwiązaniu w sytuacji, kiedy jeden z zasobników się wyczerpuje, ploter automatycznie zostaje przełączony na zasobnik drugi bez niepotrzebnych przestojów. Pojemność każdego koloru (2 pojemniki x 440 ml) wynosi 880 ml. Przy pełnym poziomie tuszu istnieje możliwość zadrukowania całej rolki medium (50 m) bez potrzeby ingerencji w zmianę zasobników. Natomiast sama wymiana kartridży możliwa jest nawet w trakcie druku bez zatrzymywania pracy plotera.

Bardzo wysoka jakość druku

Technologia druku nowej generacji głowic piezoelektrycznych owocuje najwyższą z osiągalnych fotograficzną jakością druku (w klasie ploterów solwentowych). Maksymalna osiągalna rozdzielczość to 1440 dpi – w efekcie nawet tekst o wielkości 4 pkt jest ostry i w pełni czytelny. Nowe głowice drukują w technologii zmiennej wielkości kropli (3 wielkości kropli), dzięki czemu osiągalny wydruk cechuje wysoka głębia barw oraz „gładkie” przejścia tonalne. Nawet w trybach wysokiej prędkości druku oraz niskiej rozdzielczości seria JV33 zaskakuje wyjątkowo wysoką jakością druku.

Zwiększona prędkość dosuszania wydruków

Prędkość dosuszania wydruków została znacznie zwiększona dzięki nowemu stołowi grzejnemu odpowiedzialnemu za podgrzewanie mediów „na wyjściu”. Suszenie odbywa się niemal natychmiast po drukowaniu, dzięki czemu nie trzeba czekać przez wiele godzin, aż produkty z wydrukami na szkle będą gotowe do użytkowania.

Wentylatory oparów

Wentylatory oparów, kominy wentylacyjne, jak i specjalna kotara wpływają na znaczną poprawę komfortu obsługi plotera w znacznym stopniu ograniczając nieprzyjemny zapach wydruków solwentowych. Niezależnie od tego, jakie formy reklamowe będą zadrukowywane – tworzenie tego typu form promocyjnych odbywa się w sposób profesjonalny. 

Wspomaganie drukowania dwustronnego i wielowarstwowego dla JV33-260s

Ploter wyposażono w specjalny system wspomagania, co jest często stosowane przy aplikacjach wymagających dużego nasycenia koloru (np. billboardach lub podświetleniach eksponowanych na zewnątrz – na pylonach). 

Cyfrowy druk UV

Cyfrowy druk UV

Cyfrowy druk UV jest obecnie najnowszą technologią w druku wielkoformatowym, która zrewolucjonizowała rynek produkcji reklamy wizualnej. Plotery UV dają możliwość zadruku każdego płaskiego materiału o grubości do 10 cm, takich jak tworzywa sztuczne z roli lub z arkusza, drewno oraz płyty meblowe, ceramika i szkło, a nawet płyty metalowe. Istnieje możliwość zadruku materiałów o bardzo urozmaiconej fakturze powierzchni, np. tektura falista z tzw. otwartą falą.

Wykonujemy banery, szyldy, tablice informacyjne oraz witraże szklane. Zajmujemy się też projektowaniem i produkcją materiałów reklamowych typu POS/POD z tektury. Poniżej przedstawiamy najbardziej popularne nośniki druku:

  • druk na PCV,
  • druk na plexi,
  • druk na dibondzie,
  • druk banerów
  • druk na szkle,
  • druk na kappie
  • druk na tekturze falistej oraz litej,
  • druk na płytach meblowych,
  • oraz inne materiały stosowane w reklamie do grubości 50 mm.