Pleksi

Nasza firma zajmuje się projektowaniem i produkcją najwyższej jakości materiałów reklamowych dla klientów z różnych branż, dlatego w naszej szerokiej ofercie nie mogło zabraknąć materiałów wykonanych z pleksi. Co ważne, pleksi nie stanowi jedynie materiału idealnego do rozwiązań firmowych, ale także świetnie sprawdza się w domach i ogrodach. Dzięki swoim właściwościom znalazła zastosowanie w branży samochodowej, w budownictwie, marketingu i reklamie oraz życiu codziennym. Przede wszystkim plexi, jako tworzywo sztuczne inaczej zwane także szkłem akrylowym, daje niezwykle wiele możliwości – jest giętkie oraz podatne na wszelką obróbkę mechaniczną, dzięki czemu jest świetnym materiałem do pracy. Ponadto odznacza się niezwykłą przezroczystością w zakresie światła widzialnego, a co stanowi jego dodatkową zaletę to fakt, że może być dowolnie barwione. Dodatkowo jest bardzo wytrzymałym materiałem, dzięki czemu z powodzeniem wykorzystywanym też w marketingu i reklamie.

Szkło akrylowe, jako materiał o znacznych właściwościach, często znajduje zastosowanie jako element ścienny. Przede wszystkim przycięta plexi stanowi świetny materiał eksponujący obraz, zdjęcie czy też nadruku, zastępując jednocześnie ciężkie i drogie szkło. Dzięki dużej przezroczystości nie wpływa ona na zmianę jakości widzenia tego, co znajduje o się pod nią. Wraz z estetyczną rama tworzy spójną całość, która coraz częściej wykorzystywana jest nie tylko w domach, ale także i biurach. Niezwykle modne jest także wieszanie na ścianach tzw. antyram, czyli pleców obrazu wraz z pleksi umocowaną przy pomocy specjalnych klipsów. Takie rozwiązanie także jest znacznie tańsze niż standardowe szkło i dodatkowo nie stanowi zagrożenia dla dzieci przebywających w danym pomieszczeniu. W takich przypadkach stosuje się zazwyczaj plexi przyciętą na wymiar, przy czym cięcie wykonywane jest przy pomocy frezarki lub lasera w procesjonalnych parkach mechanicznych. Niemniej cieszącą się popularnością opcją jest wykorzystanie przyciętego szkła akrylowego wraz z nadrukiem na jego powierzchni. Opcje nadruku są różnorodne i świetnie prezentują się na ścianach zarówno w biurach i domach, jak i dużych firmach. W tego typu rozwiązaniach można zastosować napis wielobarwny, który będzie nadrukiem UV, dzięki czemu nie będzie blednąć ani płowieć pod wpływem wszelkich czynników atmosferycznych, w tym głównie słońca.

Do najczęściej wybieranych rozwiązań z wykorzystaniem szkła akrylowego z pewnością należą ramy i obrazy. Jako materiał zastępujący szkło, pleksi sprawdza się idealnie przede wszystkim dzięki swojej wadze, cenie oraz niezwykłej przezroczystości i możliwości łatwej obróbki termicznej. Podobnie zastępuje się szklaną szybę we wszelkiego rodzaju meblach – witryny w regałach, komodach czy gablotach z przezroczystym pleksi to świetne rozwiązanie dla sklepów. Do popularnych rozwiązań coraz częściej można zaliczyć litery ułożone z barwionych na czarno szkłem akrylowym – odpowiednie cięcie przy pomocy specjalistycznych sprzętów przynosi efekty, które prezentują się wyjątkowo. W świecie reklamy plexi pozwala na stworzenie wielu materiałów POS, jak chociażby dyspensery na ulotki czy stojaków i standów. Nasza firma zajmuje się także tworzeniem z pleksi odpowiednich brył przestrzennych, które eksponują produkty naszych klientów dodając im klasy, a jednocześnie zabezpieczając je. Wykorzystuje się ją także przy produkcji podświetlanych banerów, szyldów i kasetonów reklamowych, gdzie stanowi jeden z materiałów do produkcji. Szkło akrylowe znalazło także zastosowanie w fotografii, jako materiał odbijający z efektywny sposób światło i dający niespotykane efekty.

W przypadku chęci zastosowania pleksi w domu warto wziąć pod uwagę jej dużą odporność na działanie różnych czynników, w tym także zewnętrznych. Jako materiał, który jest odporny na działanie wilgoci, może  być z powodzeniem stosowany w łazienkach i kuchniach, gdzie problemy z dużą wilgotnością są nieuniknione. Warto wziąć pod uwagę fakt, że jest ona także prosta w utrzymywaniu czystości, dzięki czemu wykorzystanie jej jako materiału ochronnego dla fototapety w kuchni czy łazience stanowi dobre rozwiązanie.  Przez wzgląd na swoją dużą wytrzymałość, szkło akrylowe może znaleźć zastosowanie jako oryginalny klosz do lampy, który z pewnością nie tylko przyciągnie wzrok niejednego gościa, ale także będzie funkcjonalnym elementem wyposażenia domu. Materiał ten znalazł swoje zastosowanie także przy produkcji drzwi – nierzadko jest on zamiennikiem niegdyś stosowanego szkła – dziś okienka pomiędzy drewnianymi elementami uzupełnia się właśnie plexi, dzięki czemu pomieszczenie zostaje dodatkowo doświetlone. 

Dzięki swoim właściwościom szkło akrylowe jest idealnym rozwiązaniem, które często stosuje się na tarasach czy balustradach schodów zewnętrznych. W takim przypadku wykorzystuje się najczęściej usługę cięcia plexi na wymiar i dopasowuje ją kształtem do wnęki pomiędzy tralkami balustrad. Przy wykorzystaniu matowego tworzywa sztucznego można z powodzeniem osłonić się przed promieniami słonecznymi, jednocześnie nie przyciemniając zbytnio pomieszczenia. W wielu miejscach, zwłaszcza w dużych miastach, takich jak Warszawa czy Kraków, na osiedlach, gdzie przeważają domy jednorodzinne, pleksi sprawdzi się jako materiał odgradzający od sąsiadów – jej satynowe wykończenie lub inna zabarwiona forma pozwolą w łatwy sposób zamknąć teren tylko dla siebie.
Niezależnie od sposobu wykorzystania pleksi należy wziąć pod uwagę fakt, że musi ona być idealnie przycięta, aby z powodzeniem spełniała swoje funkcje czy to domowych ram, firmowych gadżetów reklamowych, czy też zewnętrznych materiałów odgradzających. Nasza firma posiada wyposażony w najnowsze technologie park maszynowy, dzięki czemu jesteśmy w stanie zaoferować naszym klientom szeroką gamę usług związanych z danym tworzywem sztucznym. Naszym klientom z Warszawy i okolic oferujemy przycinanie pleksi na wymiar. Od lat stawiamy na najwyższej jakości usługi, dlatego w naszej ofercie można znaleźć nie tylko usługi cięcia, ale także frezowania i grawerowania materiału. W ramach współpracy projektujemy także gadżety reklamowe i materiały POS przy wykorzystaniu tworzywa sztucznego jakim jest pleksi. Wszystkich Państwa, zainteresowanych naszą ofertą,  zapraszamy do kontaktu.