Elementy scenografii i ich projektowanie

Scenografia eventowa wydarzenia ma za zadanie przyciągać wzrok i współgrać z ideą przedsięwzięcia – niezależnie, czy jest to firmowy event, wystawa czy wydarzenie prywatne. Na scenografię więc, czyli plastyczną dekorację takich wydarzeń, składają się artystyczne czy teatralne elementy malarskie, świetlne i przestrzenne. Elementy scenografii często są uzupełnione dodatkowymi rekwizytami , kostiumami oraz charakteryzacją postaci.

Spójna scenografia uświetnia każde wydarzenie. Elementy scenografii, jak standy, ścianki z grafikami, odpowiednie oświetlenie, są unikalne i dostosowane do wizji zleceniodawcy. Projektowanie elementów scenografii jest więc wieloetapowym przedsięwzięciem: najpierw klient przedstawia charakter eventu oraz cel, jaki chce osiągnąć poprzez uatrakcyjnienie przestrzeni, a następnie projektant wizualizuje koncepcje w programach graficznych. Dba nie tylko o to, by oprawa była estetyczna i atrakcyjna, ale również bezpieczna i stabilna podczas użytkowania. Montowanie elementów scenografii ma miejsce przed wydarzeniem, aby upewnić się, że oprawa wizualna oraz świetlna odpowiednio się komponuje.

Oferta projektowanych przez Dreampromotion elementów scenografii jest bardzo szeroka i zawiera następujące elementy:

Doświadczenie nabyte podczas wieloletniej pracy pokazuje, że projektowanie elementów scenografii jest kompleksowym, złożonym procesem, które z sukcesem sprawdza się podczas reklamowych, firmowych i prywatnych eventach. Nic przecież mocniej nie przyciąga uwagi potencjalnych klientów – i nie zachęca do zakupu – niż atrakcyjna, oryginalna oprawa wizualna.