elementy scenografii

Elementy scenografii eventowej — artystyczna oprawa Twojego wydarzenia

Eventy firmowe, prywatne, konferencje i targi — wydarzenia te, podczas których ich przedstawiciele mogą zaprezentować swoją firmę, wymagają odpowiedniej oprawy wizualnej. Unikalna scenografia dopasowana do personalizowanych potrzeb klienta podczas eventów firmowych jest w stanie uświetnić każde wydarzenie, dostarczając przy tym niezapomnianych wrażeń. Niezależnie, czy jest to event reklamowy, wystawa, czy impreza prywatna, skrupulatnie tworzone elementy scenografii są nie tylko spektakularnie przyciągające, ale co najważniejsze — stabilne i bezpieczne w użytkowaniu. Dziś opowiemy, jak powinna wyglądać idealna oprawa eventowa. Zapraszamy!

Wieloetapowy proces dla spektakularnego efektu

Projektowanie elementów scenografii to wieloetapowy proces, podczas którego należy skupić się na odzwierciedleniu wizji klienta, opracowanej w programach graficznych dla łatwiejszej weryfikacji na późniejszym etapie. Podczas organizacji eventów firmowych niezwykle przydatne okazują się wizualizacje, dzięki którym klient dostaje realistyczny obraz przestrzeni eventowej wraz z dopasowaną kompozycją świetlną. Niezwykle ważną kwestią jest również bezpieczeństwo — trzeba zadbać o stabilność każdego standu i ścianki oraz pojedynczych elementów przestrzennych.

koncert z elementami scenografii

Co powinno znaleźć się na evencie?

Niezależnie od tego, czy będzie to event firmowy, czy prywatny, dobrze jest zadbać o konkretne wyróżniki. Na przykładowe elementy scenografii składają się:

  • przestrzenne i podświetlane litery wykonane z pleksi oraz styroduru z wykorzystaniem systemu oświetleniowego LED,
  • szyldy oraz kasetony reklamowe,
  • logo i inne elementy ozdobne wycinane ze sztucznych materiałów, takich jak PMMA, PVC czy PC,
  • druk wielkoformatowy na różnych powierzchniach,
  • druk solventowy z wykorzystaniem laminatora i giętarki,
  • kompleksowa oprawa świetlna,
  • meble komercyjne.

Tego typu elementy będą w stanie skutecznie przyciągnąć uwagę wszystkich uczestników danego eventu. Nie trzeba oczywiście wykorzystywać wszystkich, choć jak wiadomo – im atrakcyjniejsze stoisko, tym większa szansa na pozyskanie potencjalnych klientów.

Atrakcyjna wizualnie oprawa eventowa jest w stanie skutecznie przyciągnąć uwagę uczestników wydarzenia. A to wielka szansa na zainteresowanie ich daną ofertą czy zakresem usług. Nie od dziś wiadomo, że klienci „kupują oczami”, więc trzeba odpowiednio zachęcić ich do dokonania transakcji właśnie u nas. Jeśli planujesz zorganizować event, targi czy innego rodzaju wydarzenie, zgłoś się do nas! Za nami wiele realizacji, dlatego eventowe elementy scenografii w Warszawie czy innych miastach nie będą stanowić dla nas problemu!