Kasetony frezowane z dibondu

Kasetony frezowane z dibondu

Kasetony frezowane z dibondu

Kasetony frezowane z dibondu są efektowne, eleganckie i stylowe. Prosta forma oraz podświetlenie LED sprawiają, że przekaz jest czytelny oraz bardzo efektowny.

Co to jest dibond?

Dibond to materiał warstwowy składający się z 2 warstw aluminium 0,3mm pomiędzy którymi znajduje się tworzywo –rdzeń LDPE, dzięki czemu całość jest sztywna i wytrzymała. Szeroka paleta barw i wykończeń ozdobnych sprawia, że zazwyczaj nie wymaga malowania. Przód kasetonu to zagięta krawędziowo płyta dibond, z wyfrezowaną gra­fiką oraz podklejona pleksi opal.

Produkcja kasetonów z dibondu w skrócie.

Produkcja kasetonów z dibondu zaczyna się od zaprojektowania elementów takich jak napisy, loga, które mają być podświetlane. Te właśnie kształty frezujemy w kolejnym etapie wykorzystując przygotowane pliki wektorowe. Jednocześnie projektujemy kształt i głębokość kasetonu by w odpowiednich miejscach naciąć jego powierzchnię dla potrzeb załamania dibondu który stworzy boki kasetonu. Kolejnym etapem jest podklejenie plexi od środka. Najczęściej stosujemy dodatkowo napisy i logo wycięte z grubej pleksi mlecznej, kolorowej lub bezbarwnej /w zależności od projektu/, które wklejone w wycięte miejsca w dibondzie dodają przestrzenności elementom podświetlanym. Jest dużo możliwości wykończenia które wpływa na efekt końcowy. Można zastosować folię kolorową do podświetleń, którą kleimy na lico elementów z pleksi lub na ich spód.

Czy kasetony z dibondu są podświetlane?

Oczywiście, że tak. Jest jednak podstawowa różnica w stosunku do innych kasetonów – kasetony frezowane nie świecą tłem, za to świecą litery i logo, a wystające elementy dodatkowo świecą także bokami. Tak przygotowane kasetony podklejamy bezbarwnym lub kolorowym plexi i montujemy niezawodne systemy podświetleniowe LED. Gdy elementy podświetlane znajdują się na zdecydowanej większości powierzchni kasetonu, oświetlenie LED znajduje się pod całym kasetonem. W przypadku gdy grafika podświetlana kasetonu zajmuje mniejsze jego części, podświetlenie LED znajduje się w specjalnych kasetach z PCV spienionego, które stanowi przestrzeń dla listew LED’owych emitujących światło w kierunku lica kasetonu. Efektem naszych starań są wspaniałe szyldy, reklamy czy logotypy, które łatwo zauważyć zarówno w ciągu dnia i nocy.

Kasetony frezowane z dibondu – cena

Ponieważ każde zadanie jest specyficzne, a zadania postawione przed nami często się różnią, cena jest zawsze ustalana po dokładnej rozmowie ze zleceniodawcą. Zapraszamy do kontaktu.

Zobacz kasetony reklamowe naszej produkcji

Jeśli zainteresował Cię ten artykuł to zobacz podświetlane kasetony reklamowe naszej produkcji. Znajdziesz tu wiele przykładów kasetonów wykonanych z dibondu oraz dziesiątki przykładów kasetonów produkcji Dream Promotion.

Zapoznasz się z naszą ofertą i przekonasz się, że oprócz produkcji kasetonów reklamowych, zajmujemy się również ich projektowaniem, montażem oraz serwisem.